Hlavní organizátor Spoluorganizátoři , autor: Kultura Jablonec, p. o.Partner akce

Velké zahájení bude v režii 4 tenorů

, autor: Lenka Hatašová

Čtyři pořadatelé, čtyři měsíce plné různých hudebních i dramatických pořadů a k tomu hned několik více či méně tradičních míst. To jsou Jablonecké tóny, jejichž další ročník ve městě odstartuje už v květnu a potrvá do konce srpna.  Podíváte se s ním na letní scénu jabloneckého Eurocentra, do místních kostelů, na náměstí, do Tyršových sadů i do pivovaru. Vstupné je buď dobrovolné nebo žádné a všichni pořadatelé se už na vás těší.

Než nastane velké zahájení, které je stanovené na pátek 26. května, ujme se role důstojných předskokanů Základní umělecká škola v Jablonci nad Nisou. Nejprve je připravené setkání u Klavíru pod širým nebem. Ten se v případě pěkného počasí rozezní na náměstí Dr. Farského v úterý 23. května od 14 hodin, případný déšť účinkující i publikum jednoduše pozve do pasáže Obchodního centra Central.

O den později má připravený další dílek skládačky dramatické oddělení ZUŠ. Houska s máslem, tak se jmenuje představení, které začne ve středu 24. května od 19 hodin v Klubu Na Rampě. Následující den, čtvrtek 25. května, nabídne ZUŠ program dětem, a to hned ve dvou časech: v 9.30 a v 16 hodin, dějištěm bude vždy scéna jabloneckého amfiteátru. A v Rytmu ZUŠ se můžete pohupovat v pátek 26. května od 14 hodin. Tentokrát bude dějištěm areál Pivovaru Volt u jablonecké přehrady.

A máme tu slavnostní zahájení letošních Jabloneckých tónů, které se odehraje také v pátek 26. května. Slavnostní punc mu kromě účinkujících dodá také jeden akt, při něž předá Liberecký kraj městu oficiálně cenu Historické město kraje 2022. Na hudební večer jste zvaní na letní scénu, začátek je v 19 hodin a zhostí se ho umělci na slovo vzatí. Zahájením letošního ročníku Jabloneckých tónů bude koncert 4 tenorů, konkrétně se na letní scéně představí držitel ceny Thálie, tenor Marian Vojtko, zpěvák a herec, barytenor Pavel Vítek, dvojnásobný držitel ceny Thálie, barytenor Jan Kříž a operní tenor Michal Bragagnolo. 

A květnový program Jabloneckých tónů uzavře koncert v úterý 30. května v kostele sv. Anny. Začátek je v 17 hodin a zaposlouchat se budete moci do písní v provedení dětského pěveckého souboru Iuventus, gaude!

Další program na sebe nenechá dlouho čekat, protože hned ve středu 1. června letní scénu Eurocentra rozezpívá a roztančí folklórní soubor Šafrán. Bohatý hudební program je připravený také na další měsíce, a to až do konce srpna. Sledujte proto www.jabloncketony.cz, stejnojmenný facebook nebo plakáty ve městě i v autobusech MHD. V dalších měsících se představí např. skupiny HUSH nebo WXY, se ZUŠ přivítáte prázdniny a na letní scénu vás pozve třeba hudební škola Studio Kokos. Ale o červnovém programu podrobněji opět v červnovém vydání Jabloneckého měsíčníku. (jn)

Vytvořeno 27.4.2023 11:06:29 | přečteno 254x | Petr Vitvar
load