Hlavní organizátor Spoluorganizátoři , autor: Kultura Jablonec, p. o.Partner akce

Syrový blues na Mírovém náměstí

, autor: JKIC

Čtyřčlenné brněnské těleso The Weathermakers hraje výhradně autorské věci postavené na základech mississippského i chicagského blues. Kapela vznikala několik let jaksi samovolně po brněnských hospodách a na ulici. 

The Weathermakers se soustředí se pouze na vlastní tvorbu s českými texty, které vznikají z textařské spolupráce Jana Fice a Jakuba Jiaxise Svobody: nemají tak ve svém repertoáru žádné coververze slavných bluesových písní. Styl kapely vychází z původní filosofie blůzového žánru, kdy hudebníci ke své produkci používali prakticky cokoliv, co mohlo znít: například košťata s jednou nataženou strunou či jednoduché kytary vyrobené z krabic od doutníků. Používáním vlastnoručně vyrobených nástrojů od kytar přes cigar box guitars, resofonické kytary, diddley bow nebo komb z recyklovaných starých rádií tak The Weathermakers umocňují syrové vyznění své tvorby, které jde ruku v ruce s jejich vandráckou image.

Brněnská kapela ve složení Jan Fic (kytara, zpěv), Jakub Jiaxis Svoboda (foukací harmonika, megafon), Peter Tuleja (bicí, cowbell) a Luboš Pecina (baskytara) se představí na Mírovém náměstí 7. srpna od 16 hodin.

Další informace

Vytvořeno 1.8.2019 15:05:55 | přečteno 585x | Petr Vitvar
load