Hlavní organizátor Spoluorganizátoři , autor: Kultura Jablonec, p. o.Partner akce

Prague Cello Quartet rozezpíval celé Eurocentrum

, autor: Martin Kubišta

30.05.2019 - Bohemian Rhapsody rockové kapely Queen, Thinking Out Loud Eda Sheerana nebo také hudba z filmů Forrest Gump či James Bond zněla v úterý (28.5.) Eurocentrem v Jablonci nad Nisou.

V rámci zahajovacího koncertu hudebního festivalu Jablonecké tóny v podání čtyř violoncellistů Prague Cello Quartet došlo také například na ústřední píseň muzikálu Fantom opery, Ježkovo Nebe na zemi a Let čmeláka od Nikolaje Andrejeviče Rimskiho-Korsakova. Více než dvě stovky diváků odměnily quarteto potleskem ve stoje poté, co si za doprovodu violoncell zazpívaly známý hit Don't Worry, Be Happy od Bobbyho McFerrina.

„Jsem rád, že si na koncert našlo cestu tolik lidí, přestože jsme ho kvůli dešti byli nuceni na poslední chvíli přesunout z letní scény do sálu Eurocentra. Myslím, že to na atmosféře koncertu Prague Cello Quartet vůbec neubralo, a tak velice důstojně odstartoval celý festival,“ říká náměstek primátora pro oblast humanitní Davide Mánek, který akci zahájil a převzal nad hudebním festivalem Jablonecké tóny osobní záštitu. „S potěšením jsem sledoval nadšené publikum, ve kterém měli zastoupení nejmenší děti i starší diváci. A to je přesně cílem našeho festivalu, nabídnout hudební zážitek všem generacím,“ dodává Mánek.

Spojení klasických hudebních nástrojů s filmovými melodiemi nebo jazzovými, popovými či rockovými hity si přišlo poslechnout kolem dvou stovek diváků. Velikou odezvu měly i klasické skladby. Vážně nevážný koncert absolventi pražské Hudební akademie prokládali mluveným slovem a nenásilně vtahovali publikum do děje, což vyvrcholilo jeho zpěvem v závěru vystoupení. Absolutní tečkou za koncertem byla melodie z filmu Vinnetou následovaná bouřlivým potleskem a standing ovation.

Festival Jablonecké tóny

Koná se od 28. května do 13. září 2019 a volně navazuje na projekty Město plné tónů a Rok české hudby. Cílem festivalu je oživit ulice Jablonce nad Nisou hudbou různých žánrů. Koncerty se konají převážně na Mírovém náměstí a letní scéně Eurocentra.

Za hudebním zážitkem je možné zajít i do jabloneckých kostelů, na molo jablonecké přehrady nebo například na náměstí Dr. Farského. U většiny z 41 akcí je vstup zdarma, zpoplatněny jsou pouze představení Holky Elky (30. 5., Klub Na Rampě) a koncert Phoenix Musicae (31. 5., kostel sv. Anny).

Hlavním organizátorem festivalu je statutární město Jablonec nad Nisou, spoluorganizátory jsou Eurocentrum Jablonec nad Nisou, Jablonecké kulturní a informační centrum a Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou. Finančním partnerem projektu je společnost KBS Security.
Festival se koná pod záštitou náměstka primátora Davida Mánka.

Prague Cello Quartet

28.05.2019, Eurocentrum Jablonec nad Nisou
, autor: Martin Kubišta

Prague Cello Quartet

 
, autor: Martin Kubišta

Hudebníci prokládali koncert mluveným slovem

 
, autor: Martin Kubišta

Spojení klasických hudebních nástrojů s filmovými melodiemi

 
 
Vytvořeno 30.5.2019 12:41:55 | přečteno 590x | Petr Vitvar
load