Hlavní organizátor Spoluorganizátoři , autor: Kultura Jablonec, p. o.Partner akce

Patch & The Giant poprvé v ČR

, autor: Eurocentrum Jablonec nad Nisou

Ve čtvrtek 29. srpna (17:00) si na letní scéně Eurocentra odbude českou premiéru hudební skupina Patch & The Giant z Anglie, hrající indie a folk.

Dynamická parta hudebníků si již na alternativní folkové scéně ve Spojeném království vybudovala stabilní místo. Promyšlené vokály a netradiční bohatá instrumentace vytvářejí hutný zvuk, který je sice neotesaný, ale také svůdný. Pět mutiinstrumentalistů do aranží postupně zapojuje kytaru, mandolínu, trumpety, akordeon, foukací harmoniku, baskytaru i kontrabas, piano i bicí nástroje. V poslední době skupina stihla vystoupit na mnoha britských festivalech včetně Wilderness Festival, Boomtown Fair, Green Man Festival, Hop Farm Festival, Larmer Tree Festival, Secret Garden Party a Cambridge Folk Festival. V únoru 2017 se vydala na turné na podporu svého debutového alba All That We Had, We Stole.

Koncert je součástí 13. ročníku cyklu Jablonecké kulturní léto, na kterém se finančně podílejí statutární město Jablonec n. N., Liberecký kraj, Nadace ČEZ, Nadace Preciosa, Nadace Jablotron, Stable.cz s.r.o., ARaymond Jablonec s.r.o., Česká mincovna, a.s., CMS – TOP s.r.o., N-WOOD s.r.o., Kristina Janečková / Autopůjčovna Jablonec nad Nisou, GEOPRINT s.r.o. a obchod Barvy Jablonec.

Vstup na akci je pro veřejnost tradičně zdarma.

Vytvořeno 26.8.2019 10:57:21 | přečteno 677x | Petr Vitvar
load