Hlavní organizátor Spoluorganizátoři , autor: Kultura Jablonec, p. o.Partner akce

Mr Žarko představí balkánskou dechovku, surf, pop i disco

, autor: Eurocentrum Jablonec nad Nisou

Originální hudba skupiny Mr Žarko obsahuje mnohem více, než jak si lidé běžně balkánskou hudbu představují. Skupina boří hranice tohoto žánru překvapivým způsobem.

Houpavé balkánské rytmy dechové sekce se tu setkávají s psychedelickým Surfem. Ostrý zvuk srbských trumpet se spojuje s xylofonem a dětským piankem. Žarko Jovašević vyrostl obklopen v srbském Čačaku, jen kousek od malého městečka Guča, kde každoročně probíhá legendární Guča Trumpet Festival. Když se pak přestěhoval do multikulturního Berlína, začal psát vlastní svěží a kosmopolitní písně pro svou novou kapelu Mr Žarko. Nechal se obklopit vynikajícími hudebníky z Rumunska, Bulharska, Turecka a Německa, kteří stejně jako on přicestovali do Berlína dychtiví po multikulturních projektech. Mr Žarko se setkali s nadšením publika v mnoha klubech a na nejrůznějších festivalech v Německu, ale i za hranicemi.

Koncert se uskuteční 1. srpna od 17 hodin na letní scéně Eurocentra. Vstup je pro veřejnost tradičně zdarma.

Akce je součástí 13. ročníku cyklu Jablonecké kulturní léto, na kterém se finančně podílejí statutární město Jablonec n. N., Liberecký kraj, Nadace ČEZ, Nadace Preciosa, Nadace Jablotron, Stable.cz s.r.o., ARaymond Jablonec s.r.o., Česká mincovna, a.s., CMS – TOP s.r.o., N-WOOD s.r.o., Kristina Janečková / Autopůjčovna Jablonec nad Nisou, GEOPRINT s.r.o. a obchod Barvy Jablonec.


Vytvořeno 26.7.2019 8:27:03 | přečteno 666x | Petr Vitvar
load