Hlavní organizátor Spoluorganizátoři , autor: Kultura Jablonec, p. o.Partner akce

Koncert mladého básníka a písničkáře z Irska

, autor: Eurocentrum Jablonec nad Nisou

David Keenan je třiadvacetiletý básník a písničkář se silnou vášní pro slova a melodie. Inspirován vypravěčstvím svého dědečka, s láskou k jazyku, pracovitostí a s vůli rozvinout vlastní řemeslné schopnosti se pustil do vlastní, z hlubokého srdce vycházející tvorby.

Díky tomu, že byl pozván hrát po boku takových lidí v branži, jako jsou Mick Flannery, Hothouse Flowers, Damien Dempsey a Glen Hansard, stal se jedním z nejdiskutovanějších mladých irských umělců. Objevil se na mnoha evropských festivalech včetně Latitude & Cambridge Folk (UK), Lowlands (NL), C/O Pop (D), Moon & Stars (CH), Lollapallooza (D), Latitude & Wilderness (UK) a Electric Picnic & Body and Soul (IRL). Vystoupil v Manchesteru před 8000 diváky jako předskokan skupiny James a v Londýně v rámci koncertu skupiny Passenger před 7000 fanoušky. Nutno též uvést, že na jeho novém singlu se pod doprovodný vokál podepisuje sám Brian Eno.

Koncert se koná na letní scéně Eurocentra 15. srpna od 17 hodin a je součástí 13. ročníku cyklu Jablonecké kulturní léto. Finančně se na akci podílejí statutární město Jablonec n. N., Liberecký kraj, Nadace ČEZ, Nadace Preciosa, Nadace Jablotron, Stable.cz s.r.o., ARaymond Jablonec s.r.o., Česká mincovna, a.s., CMS – TOP s.r.o., N-WOOD s.r.o., Kristina Janečková / Autopůjčovna Jablonec nad Nisou, GEOPRINT s.r.o. a obchod Barvy Jablonec.

Vstup na akci je pro veřejnost tradičně zdarma.

Vytvořeno 7.8.2019 17:17:09 | přečteno 757x | Petr Vitvar
load