Hlavní organizátor Spoluorganizátoři , autor: Kultura Jablonec, p. o.Partner akce

Jablonecké tóny míří do finále

, autor: Petr Zbranek

Hudební festival Jablonecké tóny, který začal na konci května, se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Cyklus koncertů českých i mezinárodních interpretů skončí koncertem na mole jablonecké přehrady 13. září.

Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou připravuje koncert souboru Musica Florea, který doprovodí dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! Akce začíná ve 20 hodin. V případě nepříznivého počasí se bude konat v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí.

Hudební tóny každou prázdninovou středu zaplavily Mírové náměstí. Velký ohlas sklidil koncert slabozrakého hudebníka, zpěváka a autora Martina Rouse. „V Jablonci jsem hrál poprvé. Hrálo se mi dobře a lidé byli strašně milí,“ zhodnotil atmosféru na náměstí Martin Rous. 21. srpna v rámci festivalu vystoupil Jaroslav Hutka.

Z Ostravy rovnou do Jablonce

Čtvrteční koncerty na letní scéně Eurocentra patřily zahraničním kapelám. Konaly se v rámci už tradičního cyklu Jablonecké kulturní léto. Svoji českou premiéru si tu odbyla například chilská skupina Pascuala Ilabaca y Fauna, která jablonecké publikum svým vystoupením v pozitivním slova smyslu doslova ohromila.

Velký potlesk sklidila také haitská zpěvačka Moonlight Benjamin, která do Jablonce zamířila přímo z festivalu Colours of Ostrava. „Pro mě jedna z nejlepších kapel letošního ročníku Colours. Neuvěřitelné, že o den později byla na festivalu Jablonecké tóny zadarmo, v luxusních podmínkách, v pohodě a bez tlačenic. Poklona a díky všem, kteří do Jablonce vozí světovou muziku,“ komentoval Zbyněk Cyhelský koncert na Facebooku festivalu.

Letní scéna Eurocentra hostila i nedělní koncerty. Vystoupili zde například američtí Rapidgrass nebo jablonecká rodačka Marta Kloučková se svým quartetem, se kterou si můžete v tomto čísle Jabloneckého měsíčníku přečíst i rozhovor. Na své si přišli také milovníci vážné hudby na úterních koncertech v jabloneckých kostelech v rámci cyklu Jablonecké kostely otevřeny.

Koho byste chtěli vidět a slyšet vy?

Stále platí, že můžete posílat své návrhy a tipy, kdo by mohl vystoupit na festivalu Jablonecké tóny v roce 2020. Můžete je zasílat na e-mailovou adresu rihova@mestojablonec.cz nebo prostřednictvím Facebooku Jablonecké tóny.

(ař)

Vytvořeno 2.9.2019 11:02:03 | přečteno 804x | Petr Vitvar
load