Hlavní organizátor Spoluorganizátoři , autor: Kultura Jablonec, p. o.Partner akce

Chilská akordeonistka Pascuala Ilabaca ohromila Jablonec

, autor: archiv MMJN
Na letní scéně Eurocentra se 11. července konal koncert zpěvačky a akordeonistky Pascualy Ilabacy, která patří k favoritkám mladé chilské scény. Její repertoár se na jedné straně opírá o tradiční hudbu, na druhé však bez námahy koketuje s jazzem, popem a rockem a nechá se ovlivňovat podněty odlišných hudebních kultur od Mexika po Indii. Doprovázená skupinou Fauna její unikátní projev vyzařuje naivní líbeznost a uhrančivou sílu, křehkost a nasazení v témže okamžiku.

V roce 2016 byla Pascuala nominována na ocenění Nejlepší umělec v žebříčku časopisu Songlines vedle umělců Mariza a Seckou Keita & Lura. Za poslední dvě alba skupina získala v roce 2013 a 2015 ocenění Independent Music Awards. V roce 2016 obdržela za poslední album Rey Loj nejprestižnější chilské ocenění Pulsar. Od roku 2011, kdy vydala své první album, se v rámci evropských turné zde uskutečnila více než 150 vystoupení a objevila se na prestižních festivalech jako Womad, TFF Rudolstadt, Shambala, Fussion, London Jazz Festival, Les Escales, Pirineos sur, La Mar de Músicas.

Koncert byl součástí 13. ročníku cyklu Jablonecké kulturní léto, na kterém se finančně podílejí statutární město Jablonec n. N., Liberecký kraj, Nadace ČEZ, Nadace Preciosa, Nadace Jablotron, Stable.cz s.r.o., ARaymond Jablonec s.r.o., Česká mincovna, a.s., CMS – TOP s.r.o., N-WOOD s.r.o., Kristina Janečková / Autopůjčovna Jablonec nad Nisou, GEOPRINT s.r.o. a obchod Barvy Jablonec.

Pascuala Ilabaca

11.07.2019, letní scéna Eurocentra
, autor: archiv MMJN

Pascuala Ilabaca (1)

 
, autor: archiv MMJN

Pascuala Ilabaca (2)

 
, autor: archiv MMJN

Letní scéna Eurocentra

 
, autor: archiv MMJN

Pascuala Ilabaca se skupinou Fauna

 
, autor: archiv MMJN

Koncert na letní scéně Eurocentra

 
, autor: archiv MMJN

Pascuala Ilabaca (3)

 
 
Vytvořeno 10.7.2019 13:55:29 - aktualizováno 15.7.2019 15:45:49 | přečteno 725x | Petr Vitvar
load